Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Presa portugheză despre victoria CFR-ului cu Braga

Presa portugheză despre victoria CFR-ului cu Braga

20 Sep 2012   •   12:34

CFR Cluj a reusit o victorie surprinzatoare pe terenul celor de la Braga, 2-0. Presa din Portugalia ii lauda pe cei doi eroi ai campioanei Romaniei, Bastos si Felgueiras

"Rafael Bastos, fotbalist care a trecut pe la Braga dar n-a fost pastrat in lot, ne-a creat cele mai mari probleme. A marcat doua goluri in prima repriza, la capatul a doua contraatacuri. Braga n-a reusit sa-l opreasca in prima repriza si chiar a fost aproape sa incaseze si al treilea gol.

Sporting si-a creat ocazii in prima parte, insa n-a reusit sa inscrie. Si asta datoria portarului Mario Felgueiras, un alt jucator care a trecut pe la Braga. Peseiro a fortat in repriza secunda, insa atacurile n-au fost la fel de periculoase ca in primele 45 de minute", au notat jurnalistii de la O Jogo.