Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Rezultatele zilei în play-off-ul Cupei României: surprize mari la Borcea și la Alba Iulia

de Redacția Jurnalul    |    28 Aug 2024   •   22:47

Partidele din play-off-ul Cupei României Betano, ediția 2024-2025, ultima rundă înaintea fazei grupelor, au loc de marți până joi. Formațiile de Liga 3 Agricola Borcea și Unirea Alba Iulia au învins echipele de Liga a 2-a CSM Slatina și FCU 1948 Craiova.

Miercuri s-au disputat opt partide, două dintre ele înregistrând surprize prin victoriile formațiilor de Liga 3 Agricola Borcea și Unirea Alba Iulia în fața echipelor de L2 CSM Slatina și FCU 1948 Craiova!

Rezultatele înregistrate miercuri sunt:
Concordia Chiajna – Politehnica Iași 0-2 (0-1)
CSM Focșani – FC Hermannstadt 0-3 (0-1)
CSM Alexandria – FC Botoșani 0-1 (0-0)
CSM Pașcani – Ceahlăul Piatra Neamț 0-2 (0-0)
CSM Unirea Alba Iulia – FCU 1948 Craiova 1-1 (0-1), 1-1 după prelungiri, 5-4 după penalty-uri
Agricola Borcea – CSM Slatina 1-1 (1-0), 2-2 după prelungiri, 4-3 la penalty-uri
SC Popești-Leordeni – Unirea Ungheni 0-2 (0-1)
FC Voluntari – Dinamo 1948 București 0-1 (0-1).

Joi vor avea loc meciurile Metalul Buzău – Universitatea Cluj, ora 17:00, CS Afumați – Gloria Buzău, ora 17:30, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Unirea Slobozia, ora 17:30, Campionii FC Argeș – Corvinul Hunedoara, ora 17:30.

Sferturile de finală vor avea loc pe 2 aprilie 2025, semifinalele pe 23 aprilie 2025, iar finala pe 14 mai 2025.