Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Scor de “Cascadorii râsului” în fotbalul braşovean: 33-0!

Scor de “Cascadorii râsului” în fotbalul braşovean: 33-0!

de Istvan Deak    |    26 Mar 2012   •   18:36

Cea mai mare diferenta de scor din istoria fotbalului brasovean, de 33-0, s-a inregistrat sambata, la un meci din Liga a 4-a, intre CSM Fagaras (locul 1) si Izvorul Hoghiz (ultimul loc). Da, este vorba despre fotbal, desi pare greu de crezut! Marcatorul incontestabil al partidei a fost Neamtu, cu nu mai putin de 10 goluri.

“A fost un meci demn de Cascadorii rasului, puteam scoate portarul, avand in vedere ca oaspetii au trecut de trei ori centrul terenului. Am marcat 33 de goluri, dar am mai avut vreo 30 de ocazii', a declarat antrenorul CSM Fagaras, Adrian Harlab, pentru jurnalul.ro.

Povestea este cu atat mai hilara, cu cat oaspetii s-au prezentat la stadion cu numai opt jucatori, iar prin minutul 25 au mai venit trei, cu masina personala.

Daca tinem cont de durata unui meci de fotbal si de rezultatul celui dintre CSM Fagaras si Izvorul Hoghiz, rezulta ca in medie, in timpul partidei s-a marcat un gol la 2,7 minute!