Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Sepsi OSK Sf. Gheorghe a câștigat Supercupa României

Sepsi OSK Sf. Gheorghe a câștigat Supercupa României

de Redacția Jurnalul    |    08 Iul 2023   •   22:03
Sursa foto: Sepsi OSK

Sepsi OSK Sf. Gheorghe a câștigat sâmbătă seara Supercupa României, în partida cu Farul Constanța, cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat de Ion Gheorghe în minutul 47.

Partida disputată pe stadionul „Ilie Oană” din Ploiești a fost câștigată de Sepsi OSK Sf. Gheorghe, antrenată de Liviu Ciobotariu.

Ion Gheorghe a înscris în minutul 47 cu o lovitură de cap, din interiorul careului de șase metri, din centrarea lui Ciobotariu.

Echipele de start au fost:

Farul: Aioani - Kiki, Boli, Queiros, Borza - Nedelcu, Vînă, Artean - Mazilu, Alibec, Sali
Rezerve: Buzbuchi - M. Popescu, Doukoure, Rivaldinho, Borgnino, Vianna, Sîrbu, Dumitrache, N. Popescu

Sepsi: Nizculy - Ciobotariu, Bălașa, Ninaj, Oteliță - Păun, Rodriguez - Ștefănescu, Matei, Gheorghe - Safranko
Rezerve: Moldovan - Tamas, Damașcan, Oroian, Dumitrescu, Kallaku, Aganovic, Varga, Rondon