Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua - Dinamo 3:1. Gigi Becali: "Am măcelărit-o pe Dinamo" (VIDEO)

Steaua - Dinamo 3:1. Gigi Becali: "Am măcelărit-o pe Dinamo" (VIDEO)

04 Noi 2012   •   23:58

Steaua a învins cu 3-1 în Derby-ul României, după ce Dinamo a condus la pauză cu 1-0. Alexe a deschis scorul, Rusescu a reuşit o "dublă" (primul gol din penalty), iar Szukala a închis tabela cu o lovitură de cap din careul mic.

La scorul de 1-1, în minutul 81, Chipciu l-a faultat clar pe Cosmin Matei, dar belgianul a lăsat jocul să continue - scrie GSP. Reluările DigiSport au arătat că Alex Chipciu l-a călcat pe Matei în poziţie de ultim apărător. În prima repriză, Curtean a fost blocat în careu de fundaşii stelişti, dar arbitrul belgian Boucaut a lăsat jocul să continue. Managerul general al Stelei a comentat pentru Digi: "Nu cred că au intrat în careu de două ori, cum să ceri penalty când nu intri în careu!?"

VIDEO Vezi AICI golurile

Gigi Becali a vorbit după finalul derby-ului cu Dinamo, scor 3-1, unde a explicat de ce Steaua s-a impus. De asemenea, finanţatorul stelist a pus tunurile pe doi jucători importanţi.