Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua, remiză "albă" cu Steaua Roşie Belgrad

Steaua, remiză "albă" cu Steaua Roşie Belgrad

10 Feb 2011   •   20:13
Sursa foto: /gsp.ro

151213-.jpgÎn cel mai important meci amical din turneul din Antalya, Steaua a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Steaua Roşie Belgrad, vicecampioana Serbiei. Roş-albaştrii au dominat prima repriză şi au ratat cele mai mari ocazii prin Dică, cea mai mare în urma unui lob de la 40 de metri. După pauză, partida s-a echilibrat şi ambele echipe au avut situaţii bune de a marca, cele ele steliştilor fiind ratate de Brandan şi Nicoliţă.

Recent transferat la echipa din Ghencea, Burdujan a fost lăsat pe bancă de antrenorul Marius Lăcătuş şi îşi amână debutul. Lăcătuş a folosit jucătorii: Stanca (46 C. Lungu) - Eder Bonfim, Geraldo (81 E. Baciu), Galamaz (59 Martinovic), Brandan (81 Emeghara) - Nicoliţă, L. Marinescu, Ricardo Gomes (59 Bicfalvi), Szekely - N. Dică (74 Onofraş), Bilaşco (67 Surdu).

Steaua Roşie remizase în această săptămână şi cu U Cluj, tot 0-0. Steaua va juca următorul meci amical duminică, împotriva campioanei Ungariei, Debrecen.