Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Stefan Radu, doar o repriză în amicalul Lazio-Deportivo 3-1

Stefan Radu, doar o repriză în amicalul Lazio-Deportivo 3-1

de Mihai Morcovescu    |    23 Aug 2010   •   00:00

Formaţia Lazio Roma a învins, duminică seară, cu scorul de 3-1, echipa Deportivo La Coruna, într-un meci amical în care internaţionalul român Ştefan Radu a evoluat doar în repriza secundă.

Pentru "laziali" au marcat Zarate 11, Hernanes 72-penalty şi Floccari 78, în timp ce pentru oaspeţi a punctat Adrian 23.

Ştefan Radu a intrat pe teren la începutul reprizei a doua în locul lui Biava. Presa italiană apreciază că fundaşul român nu a prea fost concentrat la meci, însă are drept scuză faptul că vine după o accidentare, el continuând să rămână un "stâlp" al defensivei laziale