Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga: Universitatea Craiova s-a impus la limită în fața Voluntariului, 2-1

Superliga: Universitatea Craiova s-a impus la limită în fața Voluntariului, 2-1

de Redacția Jurnalul    |    26 Feb 2024   •   23:33
Sursa foto: Universitatea Craiova

În ultimul meci din etapa a 27-a din Superliga de fotbal, CS Universitatea Craiova a învins-o în Bănie pe FC Voluntari cu 2-1.

CS Universitatea Craiova a trecut luni, în ultmul meci din etapa a 27-a a Superligii de fotbal, pe teren propriu, de FC Voluntari, cu 2-1 (1-0).

Baiaram a deschis scorul pentru gazde în minutul 7 al partidei, iar craiovenii au intrat în avantaj la vestiare după prima repriză.

A venit însă golul egalizator al lui Popescu, în minutul 54, din penalty, unul obținut de Dumiter, după o greșeală a lui Bancu.

În minutul 84, Maldonado a stabilit scorul final, înscriind cu capul după o centrare a lui Mitriță.

În urma acestui rezultat Craiova a urcat pe locul 4 în clasament, cu 42 de puncte, în vreme ce FC Voluntari a rămas pe 14, cu 27 de puncte.