Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Tamaş, umilit la debutul în Premier League

Tamaş, umilit la debutul în Premier League

15 Aug 2010   •   00:00

Internaţionalul român Gabriel Tamaş a avut un debut de coşmar în prima ligă engleză, echipa sa, nou-promovata West Bromwich Albion, fiind învinsă categoric, în deplasare, de Campioana Chelsea, scor 6-0. Tamaş a fost integralist la WBA şi are pe conştiinţă două dintre golurile încasate de echipa sa. În ultimul minut al primei reprize, Tamaş s-a ferit la o lovitură liberă executată de Drogba, balonul ducându-se în poartă chiar pe direcţia eliberată de român. De asemenea, în repriza a doua, Tamaş a deviat în proprie poartă un şut din unghi expediat de acelaşi Drogba.

Golurile lui Chelsea au fost marcate de Florent Malouda (6, 90), Didier Drogba (45, 55, 69) şi Frank Lampard (63). În urma acestui rezultat, Chelsea este primul lider din acest sezon, urmată de Blackpool şi Aston Villa.