Jurnalul.ro Sport Fotbal international Arbitrul meciului cu România i-a făcut cadou lui Ronaldo fluierul.

Arbitrul meciului cu România i-a făcut cadou lui Ronaldo fluierul.

08 Iun 2011   •   07:02

Starul brazilian Ronaldo, care s-a retras din activitate la meciul amical Brazilia - Romania scor 1-0, a primit in dar din partea arbitrului argentinian Sergio Pezzota fluierul cu care acesta a condus partida disputata pe stadionul Pacaembu de la Sao Paulo, informeaza presa braziliana.

La finalul primei reprize, Ronaldo, care a jucat 15 minute, a fost ovationat de public si a primit fluierul arbitrului. "Nu mi l-a cerut el. Eu am avut aceasta idee, sa aiba fluierul de la ultimul joc din cariera. A spus ca-l va duce acasa si-l va pastra. A fost o onoare sa fiu arbitru la meciul lui de retragere", a declarat Pezzoto.