Jurnalul.ro Sport Fotbal international CFR Cluj și Young Boys Berna au remizat în turul trei al preliminariilor Ligii Campionilor

04 Aug 2021   •   08:00

CFR Cluj a remizat, marți seara, scor 1-1, în confruntarea cu Young Boys Berna, din prima manșă a turului 3 al Ligii Campionilor. Campionii României au marcat prin Cistian Manea, în minutul 4, iar elvețienii au egalat în al doilea minut suplimentar de joc.

Mariuș Șumudică a început cu o formulă de joc surprinzătoare, cu 3 fundași centrali, care a părut că va da roade, după ce Cristian Manea a deschis scorul la prima fază fixă a ardelenilor.

Marile ocazii de după deschiderea scorului le-au aparținut elvețienilor, care l-au pus la încercare pe Arlauskis și în repriza secundă.

În al doilea minut suplimentar de joc, e Aebischer a executat o lovitură liberă, respinsă de Arlauskis până la Sierro, care a marcat din apropiere pentru 1-1.

Returul se joacă marțea viitoare, la Berna.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Bouhenna, Cestor, Camora - Susic, Rodriguez, Sigurjonsson - Deac - Alibec, Omrani
Rezerve: Bălgrădean, Graovac, Păun, Ciobotariu, Latovlevici, Costache, Tahiri, Debeljuh, Petrila, Hoban, Gussouma, Itu
Antrenor: Marius Șumudică

Young Boys: von Ballmoos - Hefti, Camara, Zesiger, Garcia - Ngamaleu, Aebischer, Martins, Fassnacht - Elia, Siebatcheu
Rezerve: Zbiden, Faivre, Spielman, Sierro, Kanga, Sulejmani, Burgy, Mambimbi, Maceiras, Lefort, Lauper, Rieder
Antrenor: David Wagner