Jurnalul.ro Sport Fotbal international Daniel Niculae a adus un punct pentru Monaco pe terenul lui PSG

Daniel Niculae a adus un punct pentru Monaco pe terenul lui PSG

19 Dec 2010   •   09:39

Atacantul român al lui AS Monaco, Daniel Niculae, a marcat un gol în meciul în care echipa monegască a obţinut o remiză, 2-2, pe terenul lui Paris Saint-Germain.

Scorul a fost deschis de oaspeţi în minutul 31 prin Puygrenier, gazdele au egalat prin Nene după doar 9 minute şi tot brazilianul a adus formaţia pariziană în avantaj în minutul 52. Aruncat în luptă de antrenorul Guy Lacombe în minutul 55 al partidei de pe "Parc des Princes", Niculae a egalat pentru Monaco cu două minute înainte de final, cu un şut din întoarcere din 6 metri.

A fost cel de-al patrulea gol reuşit de Daniel Niculae în cele 12 apariţii pentru AS Monaco în actualul sezon.

În urma acestei remize, AS Monaco ocupă locul 17 cu 16 puncte, la un singur punct de primul loc retrogradabil. De partea cealaltă, PSG a ratat şansa de a urca pe primul loc al clasamentului în Ligue 1.

Vezi golul înscris de Niculae pe stadionul "Parc des Princes"