Jurnalul.ro Sport Fotbal international Emil Jula a marcat al nouălea gol pentru Energie Cottbus

Emil Jula a marcat al nouălea gol pentru Energie Cottbus

09 Mai 2011   •   09:36

Atacantul echipei Energie Cottbus, Emil Jula, a marcat un gol în partida pe care "energeticienii" au pierdut-o, scor 2-4 (1-1), în deplasare la Union Berlin, în etapa a XXXIII-a a ligii a doua din Germania, informează Kicker.

Jula, care a jucat tot meciul, a înscris golul de 1-1, în minutul 39. Astfel, fotbalistul român a bifat cel de-al nouălea său gol în cele 29 de meciuri disputate pentru Cottbus în acest sezon.

Celălalt gol al oaspeţilor a fost marcat de Shao, în minutul 74, în timp ce pentru gazde au punctat Mosquera '13, Peitz '64, Quiring '83 şi Ede '84.