Jurnalul.ro Sport Fotbal international Franţa - Ucraina 2-1 şi "cocoşii" au adus co-gazdele Euro 2012 cu picioarele pe pământ

15 Iun 2012   •   19:00

La capatul celui mai lung meci din istoria turneelor finale europene, intrerupt de furtuna timp de 55 de minute, Franta a trecut la pas de o Ucraina inca euforica dupa succesul contra Suediei, rezolvand in trei minute ecuatia partidei de la Donetk.

Menez (53) si Cabaye (56) au speculat gaurile uriase din defensiva adversa, iar scorul s-a pastrat la proportii decente doar datorita interventiilor portarului Piatov.

Indiferent de deznodamantul celeilalte partide a grupei, Anglia - Suedia, Franta este marea favorita la calificare, avand nevoie de un punct in ultimul meci, cel cu scandinavii, pentru a-si securiza prezenta in sferturile de finala