Jurnalul.ro Sport Fotbal international Inter şi Palermo s-au calificat în sferturile Cupei Italiei

Inter şi Palermo s-au calificat în sferturile Cupei Italiei

13 Ian 2011   •   10:06
Sursa foto: /Reuters
146266-82437355-gm1e6cj04x301-rtrmadp-3-soccer-club.jpgFără Cristi Chivu, incomplet refăcut după o accidentare, Inter Milano s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei după ce a trecut, în optimi, cu 3-2 de Genoa. Pentru Inter au marcat Eto'o (15 şi 43) şi Mariga (59), golurile oaspeţilor fiind marcate de Kharja (54-penalti) şi Sculli (90).

În sferturi s-a calificat şi Palermo, care a trecut cu 1-0 de Chievo, unicul gol fiind marcat de Miccoli (80 - din penalti). La Palermo, Dorin Goian nu a evoluat.