Jurnalul.ro Sport Fotbal international Italia-Croaţia 1-1 şi totul se decide în ultima etapă a grupei C

Italia-Croaţia 1-1 şi totul se decide în ultima etapă a grupei C

14 Iun 2012   •   15:34

Italia si Croatia au incheiat nedecis, scor 1-1, astfel ca, presupunand ca Spania nu urma sa intampine mari probleme din partea Irlandei, totul se va decide in ultima etapa, atunci cand Croatia va infrunta campioana mondiala si europeana in exercitiu, in timp ce squadra azzurra ar putea sa se gandeasca la trei puncte contra britanicilor pregatiti de Trappattoni.

Revenind la meciul disputat joi seara, italienii au deschis scorul cu sase minute inainte de pauza, dupa ce Pirlo a transformat impecabil o lovitura libera, Mandzukic taxand o gaura mare cascata in centrul defensivei italiene, in minutul 72.