Jurnalul.ro Sport Fotbal international Neymar: "Portarul României ar fi putut să-l lase pe Ronaldo să înscrie".

Neymar: "Portarul României ar fi putut să-l lase pe Ronaldo să înscrie".

08 Iun 2011   •   06:53

Brazilianul Neymar, considerat ca fiind urmasul de drept al lui Ronaldo, a declarat dupa meci ca portarul echipei Romaniei, Ciprian Tatarusanu, ar fi trebuit sa-l lase pe "Dintos" sa inscrie la una dintre cele trei ocazii de gol pe care le-a avut in amicalul de miercuri, informeaza terrabrasil.com.

"Ronaldo a incercat sa marcheze de trei ori si portarul advers ar fi putut sa-l ajute, sa-l lase sa inscrie. Noi am avut multe ocazii, dar nu am reusit sa le concretizam", a declarat Neymar.

La finalul meciului, Ronaldo le-a cerut iertare suporterilor ca nu a marcat in meciul sau de retragere, cu Romania, castigat de Brazilia, scor 1-0, prin golul inscris de Fred, si le-a multumit fanilor pentru dragostea aratata de acestia pe intreaga durata a carierei sale.

Ronaldo a intrat in teren in minutul 30, a avut trei sanse de a marca si a fost inlocuit la pauza, cand a fost omagiat de fanii aflati pe stadionul Pacaembu din Sao Paulo.