Jurnalul.ro Sport Fotbal international Niculae a spart gheaţa în Grecia! A adus 3 puncte pentru Kavala!

Niculae a spart gheaţa în Grecia! A adus 3 puncte pentru Kavala!

07 Feb 2011   •   10:06

Atacantul român Marius Niculae a marcat, duminică, primul său gol pentru echipa elenă Kavala, în victoria de pe teren propriu, scor 1-0, obţinută în faţa formaţiei Kerkyra, în etapa a 21-a a campionatului de fotbal al Greciei.

Fostul căpitan al lui Dinamo a marcat unicul gol al partidei în minutul 40 cu un şut superb de la distanţă. Niculae a evoluat toate cele 90 de minute ale întâlnirii şi a primit un cartonaş galben în minutul 54.

În clasament, pe primul loc se menţine Olympiakos Pireu, cu 54 puncte, urmată de Panathinaikos, 44 p (20 j), PAOK Salonic, 34 p (20 j), AEK Atena, 33 p, Kavala, 31 p, etc.