Jurnalul.ro Sport Fotbal international PSG - Real Madrid 1-0. Mbappe a înscris la ultima fază a meciului. Messi a ratat un penalty

16 Feb 2022   •   07:33

PSG a dominat partida și a învins pe Real Madrid doar cu scorul de 1-0 în capul de afiş al optimilor de finală din Champions League. Golul a fost înscris de Mbappe la ultima fază a meciului.

Lionel Messi a fost unul dintre cei mai slabi jucători de pe teren în duelul PSG - Real Madrid. Argentinianul a ratat un penalty în minutul 62.

Cu partida îndreptându-se spre o remiză între cei doi granzi, Kylian Mbappe a ieşit la rampă. În minutul 90+4, francezii au dat ultimul atac al partidei, cu toate vedetele în atac.

La o acţiune de pe partea stângă, Neymar i-a pasat cu călcâiul lui Mbappe, care a avut în faţă doi adversari.

Atacantul nu s-a oprit decât în poartă! Mbappe a driblat superb şi a tras cu latul printre piciorele lui Courtois.