Jurnalul.ro Sport Fotbal international Pulhac, eliminat după două "galbene" primite în şapte minute!

Pulhac, eliminat după două "galbene" primite în şapte minute!

28 Feb 2011   •   09:26

Fundaşul Cristian Pulhac a fost eliminat în partida pe care echipa sa, Hercules Alicante, a terminat-o la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Getafe, în etapa a XXV-a a campionatului Spaniei, informează Marca.

Pulhac, care a fost titular la gazde, a primit un prim cartonaş galben în minutul 83, pentru ca opt minute mai târziu să-l vadă şi pe cel de-al doilea şi să plece mai devreme la vestiare.

Într-un alt meci din etapa a XXV-a, echipa Levante a învins, acasă, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Osasuna Pmaplona. Golurile învingătorilor au fost marcate de Balesteros '44 şi Caicedo '50, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Pandiani, în minutul 41.

Partidele Racing Santander - Villarreal şi Athletic Bilbao - FC Valencia se vor disputa în această seară, iar meciul Malaga - Almería va avea loc luni.