Jurnalul.ro Sport Fotbal international Rădoi şi Al Hilal au părăsit Liga Campionilor Asiei - video.

Rădoi şi Al Hilal au părăsit Liga Campionilor Asiei - video.

25 Mai 2011   •   05:55

Echipa saudita Al Hilal, cu mijlocasul Mirel Radoi integralist, a ratat calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei, dupa ce a fost invinsa, marti, in deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), de o alta formatie saudita, Al Ittihad, in optimile de finala ale competitiei, informeaza the-afc.net.

Radoi a primit un cartonas galben in minutul 72.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Nuno Assis '16, '60 si Ziaya '17, in timp ce pentru oaspeti a inscris Al Dosari, in minutul 83.

In sezonul precedent al Ligii Campionilor Asiei, Al Hilal a fost eliminata in semifinale de gruparea iraniana Zobahan.