Jurnalul.ro Sport Fotbal international Reghecampf despre eliminarea lui Enache: "I-am cerut scuze arbitrului la pauză"

Reghecampf despre eliminarea lui Enache: "I-am cerut scuze arbitrului la pauză"

16 Sep 2016   •   07:26

Antrenorul Stelei, Laurențiu Reghecampf, a comentat la Dolce Sport eșecul de la Ankara, 0-2 cu Osmanlispor, în primul meci din grupele Ligii Europa.

"Cred ca prima repriza am jucat bine, am avut cateva ocazii, chiar foarte mari. Daca eram putin mai atenti, puteam marca.

Este frustrant faptul ca primim cartonas rosu la ultima faza a primei reprize, este doar din vina lui Enache. Nu poti sa faci asa ceva la un asemenea nivel. Chiar i-am cerut scuze arbitrului la pauza, pentru ca am vazut faza. Din cate am vazut, Enache a primit al doilea cartonas galben, dar putea primi direct rosu.

Era sansa noastra sa castigam sau sa nu pierdem, pentru ca primul meci este important"