Jurnalul.ro Sport Fotbal international ȘOC in Premier League. Mourinho a fost UMILIT

ȘOC in Premier League. Mourinho a fost UMILIT

18 Sep 2016   •   18:30
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Watford a produs una dintre cele mai mari surprize ale începutului de sezon și a învins-o pe Manchester United, scor 3-1.

Cu Pantilimon rezervă, Watford a început curajos meciul și a avut primele ocazii.  Echipa lui Walter Mazzari a deshis scorul în minutul 34, prin Capoue, care a marcat cu un șut de la 10 metri.

După pauză, tânărul Rashford a egalat cu un șut din patru metri. Finalul meciul le-a aparținut gazdelor. În minutul 83, Zuniga a marcat cu un șut de la 13 metri. Scorul final a fost stabilit de Deeney, în minutul 90+5, care a marcat din penalty.

După 5 etape, Manchester United are 9 puncte și este la 6 puncte în spatele liderului Manchester City. Manchester United a ajuns la trei înfrângeri consecutive, după 1-2 cu Manchester City și 0-1 cu Feyenoord în Europa League.