Jurnalul.ro Sport Fotbal international Un nou eşec pentru Galata: 1-3 cu modesta BB Istanbul!

Un nou eşec pentru Galata: 1-3 cu modesta BB Istanbul!

26 Feb 2011   •   18:53
Sursa foto: /Ajansspor.com

Galata antrenată de Gheorghe Hagi şi la care evoluează Bogdan Stancu, a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa Istanbul Buyukşehir Belediyespor, într-un meci din etapa a XXIII-a a campionatului Turciei.

"Cim-Bom" a deschis scorul în minutul 31 prin cehul Milan Baros, însă gazdele au întors rezultatul într-un interval de 15 minute, graţie golurilor marcate de Holmen '60 şi Ibrahim Akin '65, '76-penalty.

La echipa antrenată de Hagi, Bogdan Stancu a evoluat până în minutul 79, când a fost schimbat cu Pino. Poarta Galatei a fost apărată de Robinson Zapata, iar mijlocaşul Juan Culio a fost integralist.