Jurnalul.ro Sport Fotbal international Un nou meci fără victorie pentru Hagi, 0-0 cu Karabukspor

Un nou meci fără victorie pentru Hagi, 0-0 cu Karabukspor

05 Mar 2011   •   21:20
Sursa foto: /ajansspor.com

Rămas la conducerea tehnică a lui Galatasaray şi după ratarea ultimului obiectiv posibil în acest an, Cupa Turciei, Gică Hagi nu a avut mai mult noroc nici în disputa din campionat cu echipa lui Cernat, Karabukspor, scor 0-0.

Galata a dominat clar partida, având o posesie de 60 la sută, iar Hagi a cerut penalty în două rânduri, la căderile în careu ale lui Kazim şi Baros. Stancu a fost titular la Galatasaray, fiind înlocuit în minutul 72 cu Pino, iar Cernat a jucat primele 55 de minute la oaspeţi.

Nemulţumiţi de rezultatele echipei din ultima perioadă, suporterii Galatei au fluturat batiste albe înaintea şi în timpul partidei. Echipa lui Hagi, care s-a impus ultima oară în campionat pe 19 februarie, este pe locul 10 în Turcia, cu 33 de puncte. Următorul meci este pe 14 martie, în deplasare, la Ankaragucu.