Jurnalul.ro Sport Fotbal international Video: meciuri întrerupte din cauza bulgărilor de zăpadă aruncaţi de spectatori!

20 Dec 2010   •   12:16

Două dintre meciurile disputate în weekend în Europa au fost întrerupte mai multe minute din cauza bulgărilor de zăpadă aruncaţi din tribune. În Grecia, meciul dintre Larissa şi Olympiakos Pireu (scor 0-1) a fost întrerupt aproximativ 4 minute după ce jucătorul oaspeţilor, Vasilis Torisidis, a fost lovit de un bulgăre de zăpadă aruncat de un suporter al echipei gazdă. În debutul derby-ului campionatului belgian, Club Brugge-Anderlecht (0-2), arbitrul a întrerupt partida timp de şapte minute după ce fanii formaţiei gazdă i-au luat la ţintă pe Jonathan Legear şi Mbark Boussoufa în momentul în care aceştia se pregăteau să execute câte un corner.

Vezi imagini de la meciul Larissa-Olympiakos 0-1

Vezi imagini de la meciul Club Brugge-Anderlecht 0-2