Jurnalul.ro Sport Fotbal international Video: Rădoi a înscris un nou gol fabulos pentru Al-Hilal

26 Feb 2011   •   09:32

Iertat de o suspendare de cinci etape de însuşi şeicul Abdullah al Arabiei Saudite, după ce lovise brutal un adversar în meciul cu Al-Wahda, Mirel Rădoi a reintrat în echipa lui Al-Hilal şi a făcut-o în stil de mare campion.

Fostul stelist a deschis scorul în partida cu Al-Fateh în minutul 19 cu un şut superb, fără preluare, de la peste 20 de metri, mingea ducându-se aproape de vinclul porţii. A fost al cincilea gol reuşit de Rădoi în acest sezon, iar suporterii arabi au afişat un mesaj emoţionant în limba română: "Est sau Vest, Mirel este cel mai bun!"

Al-Hilal a fost egalată în repriza secundă, însă Al Marshadi a înscris şi eş în ultimul minut, iar formaţia lui Rădoi a câştigat cu 2-1 şi rămâne lider în campionat, la opt puncte distanţă de urmăritoarea Al Ittihad.