Jurnalul.ro Sport Fotbal international Video: Rădoi a marcat pentru Al-Hilal ajutat de... Ovidiu Petre!

11 Mar 2011   •   09:21

Mirel Rădoi a înscris din nou pentru Al Hilal în meciul cu Al Nasr contând pentru semifinalele Cupei Coroanei Prinţului. Fostul căpitan stelist a deschis scorul în minutul 18 dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri, mingea fiind deviată în plasă de... Ovidiu Petre, care a jucat în prima repriză la echipa adversă.

Rădoi, care a bifat al şaselea gol în acest sezon în toate competiţiile, a ratat şi un penalty în minutul 57, însă Al-Hilal a câştigat în cele din urmă cu scorul de 2-0 calificându-se în finală, unde va întâlni pe învingătoarea din partida care va opune formaţia antrenată de Ion Marin, Al Ittifaq, şi Al Wahda.