Jurnalul.ro Sport Fotbal international Video: Victoraş Iacob a decis derby-ul oraşului Salonic!

06 Mar 2011   •   10:42

Atacantul român Victoraş Iacob a marcat unicul gol în derby-ul oraşului Salonic, câştigat de echipa sa, Iraklis, cu scorul de 1-0 în faţa celor de la Aris.

Intrat pe teren în minutul 83 în locul camerunezului Epalle, fostul stelist a reuşit să înscrie după doar patru minute unicul gol al partidei disputate pe un stadion "Kleanthis Vikelidis" plin-ochi, cu un şut din apropiere, în poarta goală, după ce l-a driblat şi pe portarul Sifakis.

Celălalt fotbalist român din lotul lui Iraklis, Bogdan Mara, a fost titular timp de 60 de minute, în care a primit şi un cartonaş galben.

În urma acestei victorii, Iraklis a urcat pe locul 8 în clasamentul Superligii elene cu 32 de puncte, in timp ce Aris a ramas pe 10, la două puncte în spatele echipei lui Iacob şi Mara.