24 februarie 2006
HANDBAL. Conducerea echipei croate de handbal feminin ZRK Split si-a dat acordul verbal de a disputa in Romania ambele meciuri din sferturile de finala ale Challenge Cup, cu Tomis Constanta. "Pentru noi e foarte important sa jucam acasa ambele meciuri. Asteptam si acordul scris al croatilor pentru a fi siguri", a spus antrenorul lui Tomis, Dumitru Musi. Meciurile ar urma sa se dispute la Constanta, la 18 si 19 martie. Si Rulmentul Brasov, a doua echipa romaneasca din sferturile de finala ale Challenge Cup, a facut o oferta asemanatoare pentru adversara Cercle Dijon Bourgogne (Franta). FARUL. Antrenorul Momcilo Vukotici s-a declarat ieri nemultumit de faptul ca doi dintre jucatorii de baza ai echipei, Mihai Gurita si Cosmin Pascovici, au avut discutii contradictorii cu arbitrii in unele partide din perioada de pregatire. "Gurita si Pascovici au fost indisciplinati. Nu vor fi amendati, pentru ca nu am nevoie de banii lor. Am avut o discutie cu ei si le-am dat un ultim avertisment. Daca vor mai fi abateri, indiferent de nume, jucatorii care gresesc vor fi exclusi din lot pentru o perioada de timp nedeterminata. Sunt adeptul disciplinei atat pe teren, cat si in afara lui", a declarat tehnicianul sarb.