Jurnalul.ro Sport PARTIZAN – "POLI" TIMIŞOARA 1-0 • Zero puncte

PARTIZAN – "POLI" TIMIŞOARA 1-0 • Zero puncte

03 Oct 2008   •   00:00

Revenită după 18 ani în cupele europene, "Poli" Timişoara nu s-a ridicat la înălţimea momentului nici în partida retur cu vecinii de la Partizan Belgrad, în faţa cărora n-au reuşit nici măcar un rezultat de egalitate.

Învingători încă din prima manşă în capitala Banatului, sârbii şi-au trecut şi ieri în cont o victorie, scor 1-0, unicul gol fiind marcat de Stevanovici, în minutul 70. Acesta a înscris împotriva cursului jocului, într-un moment în care elevii lui Duşan Uhrin forţau de mai multă vreme poarta gazdelor. Partida de la Belgrad a avut parte şi de incidente în tribune. Mai întâi, cei aproximativ 500 de suporteri "viola" au aruncat cu câteva petarde pe suprafaţa de joc, pentru ca, în cea de-a doua repriză, în sectorul în care se găsea galeria lui Partizan să izbucnească o bătaie între suporterii sârbi.