Antrenorul Rapidului, Razvan Lucescu, sustine ca echipa sa nu este interesata de castigarea campionatului, chiar daca se afla la 6 puncte de liderul Dinamo.
Dupa ce Rapidul a facut cel mai bun joc in deplasare din acest retur, invingand la Iasi, scor 4-1, antrenorul Razvan Lucescu a socat la conferinta de presa. "A fost un meci placut, cu multe situatii de poarta. Am obtinut trei puncte importante, am condus de la inceput ostilitatile, dar am gresit permitand Iasiului sa revina la 2-1. Repriza a doua a fost echilibrata, insa intrarea lui Negru a adus golul trei. Noi mai avem sapte jocuri si trebuie sa obtinem maximum de puncte. In momentul de fata nu ne intereseaza titlul", a spus Lucescu Jr.
POPA VISA LA O VICTORIE
|
Pentru antrenorul gazdelor, Ionut Popa, infrangerea din meciul cu Rapid reprezinta o surpriza. "Nu ne-am speriat de adversar, ba cred ca in multe momente am fost peste ei. Asa este fotbalul, uneori e nedrept. Sincer ma asteptam sa castig, pentru ca jucatorii mei erau foarte motivati", a spus Popa. "Profesorul" a criticat prestatia brigazii de arbitri de la meciul cu Rapid. "Eu zic ca la golul trei a fost ofsaid clar la Niculae, iar la golul al doilea nu a fost fault la Pancu. Nu dau vina pe arbitri si nu vreau sa fiu inteles gresit, dar asta este parerea mea."
|