Delegatia rapidista va ajunge astazi la Berlin, acolo unde maine seara, de la ora 19:00, in direct pe TVR 1, echipa lui Razvan Lucescu va disputa prima mansa din turul 1 al Cupei UEFA, contra celor de la Hertha. Interesant este ca, in ultimele patru etape din Budesliga, formatia germana a realizat tot atatea remize.
INCREDERE. Tehnicianul rapidist pare sa fi "citit" perfect jocul berlinezilor. "Problema principala pentru noi va fi anihilarea lui Basturk. Este un jucator excelent, la fel cum e, de altfel, si Marcelinho. Sa nu le lasam spatii mari. Hertha nu a pierdut deloc in acest an, asa ca vom avea de tras", a declarat, din Elvetia, Razvan Lucescu.