Suporterii Stelei au luat ieri cu asalt ghiseele stadioanelor Lia Manoliu si Steaua, acolo unde s-au pus in vanzare biletele pentru returul cu Standard Liege, de miercuri, din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor.
In ciuda caniculei care domina in aceste zile Bucurestiul, mii de fani ai campionilor au format cozi impresionante la casele de bilete, calcandu-se efectiv in picioare pentru a prinde un tichet la meciul care poate readuce Steaua dupa zece ani in grupele celei mai importante competitii intercluburi.
BELGIENII SE MOBILIZEAZA
|
Pe site-urile suporterilor celor de la Standard Liege se gasesc numeroase mesaje care-i indeamna pe fanii belgieni sa vina in numar cat mai mare la Bucuresti. "Inainte de a ajunge la gaina cu oua de aur, mai avem de jucat un meci, la Bucuresti. Sa mergem sa-i batem pe romani la ei acasa!", spune unul dintre mesaje. Grupurile de suporteri organizeaza excursii in Romania. Preturile variaza intre 320 de euro (o singura zi) si 650 de euro (doua zile).
|