Jurnalul.ro Sport Sporturi Simona Halep o va avea ca adversară pe Mirjana Lucic-Baroni în turul 2 la Roland Garros

24 Mai 2015   •   16:22

Jucătoarea croată de tenis Mirjana Lucic-Baroni va fi adversara româncei Simonei Halep în turul 2 al turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Şlem al anului, după ce a învins-o duminică pe americanca Lauren Davis în trei seturi, 6-3, 3-6, 6-3.

Simona Halep, numărul trei mondial şi finalista de anul trecut, s-a calificat în runda a doua, după ce a învins-o pe rusoaica Evghenia Rodina în două seturi, cu 7-5, 6-4.

.@simona_halep starts her 2015 @rolandgarros campaign with 7-5 6-4 win over Evgeniya Rodina #RG15 pic.twitter.com/wZK16TV6kF

— Waqas RF (@Fed_436) 24 mai 2015

Mirjana Lucic-Baroni (33 ani, 70 WTA) a învins-o pe Halep anul trecut, în turul al treilea la US Open, cu 7-6 (6), 6-2.

Alte rezultate consemnate duminică în primul tur al probei de simplu la Roland Garros: