Antrenorul de la Heerenveen a anuntat ca nu va folosi toti titularii la returul programat joi pe Stadionul "Lia Manoliu".
La sosirea pe Aeroportul Otopeni, doar presedintele executiv Mihai Stoica antrenorul Cosmin Olaroiu si fundasul George Ogararu au dialogat cu presa, restul jucatorilor respectand noul regulament de ordine interioara, care ii obliga sa dea interviuri doar in cadru organizat."Am avut o teama pentru ca nu mai jucasem meciuri oficiale in ultimul timp. Era absolut necesar sa luam o optiune importanta in partida din deplasare, pentru ca Heerenveen este o echipa de contraatac si ne-ar fi putut pune probleme la Bucuresti" - Cosmin Olaroiu, antrenor Steaua
CARLOS SE SIMTE IDOL
|
Dupa debutul in poarta Stelei, portughezul Carlos Alberto Fernandes a oferit un interviu cotidienelor portugheze A Bola si O Jogo. "Nu m-am gandit ca intr-o zi pot juca in Romania. Dar acum sunt aici, am fost foarte bine primit, sunt vazut ca un idol si de aceea vreau sa muncesc pentru a ajuta clubul sa-si atinga obiectivele. Este imposibil sa merg pe strada ca un om normal. Deocamdata suporterii ma stiu bine, sa vedem pana cand", le-a declarat Carlos jurnalistilor de la A Bola. Portarul stelist a dezvaluit pentru O Jogo cum a trait primul meci. "Am fost nervos, dar nu din cauza jocului, ci mai ales pentru ca se astepta mult de la mine. Credeam ca voi rezolva totul si nu voi lua gol. M-am speriat putin, pentru ca nu do-ream sa insel asteptarile celor care credeau in mine." Despre atmosfera din lot, Carlos a spus: "Sunt multi tineri, inclusiv antrenorul, care abordeaza un stil de joc cum n-am mai intalnit. Toata lumea isi spune pe numele mic. Antrenorului ii spunem «Oli». Nu exista dl Joao Loureiro sau dl Joao Freitas".
|
BETIS?
|
Dupa victoria cu 2-0 obtinuta acasa impotriva olandezilor de la AZ â67 Alkmaar, spaniolii de la Betis Sevilla sunt favoriti la calificarea in "optimi", acolo unde ar putea sa o intalneasca pe Steaua. Dupa 20 de ani de la castigarea Cupei Campionilor, Steaua ar putea juca din nou la Sevilla. Pe de alta parte, in sezonul â84-â85 al Cupei UEFA, Betis a jucat impotriva Universitatii Craiova, fiind eliminata la penalti-uri in Banie, dupa doua rezultate identice, 1-0 si 0-1.
|