Jurnalul.ro Sport Stoichiţă: "M-am gândit la demisie, jucătorii m-au întors"

Stoichiţă: "M-am gândit la demisie, jucătorii m-au întors"

21 Feb 2010   •   00:00

Înfrângerea de pe teren propriu cu Ceahlăul, 1-3 în prima etapă a returului, a aprins spiritele în Ghencea. Criticat de patronul Gigi Becali şi nemulţumit de atitudinea suporterilor veniţi la meci, antrenorul Mihai Stoichiţă s-a gândit să demisioneze. "M-am gândit să-mi dau demisia, însă jucătorii m-au întors din drum. Oricum, o să discut şi cu şefii clubului zilele următoare", a declarat Mihai Stoichiţă, după meci, la GSP TV.
Tehnicianul este de părere că întreruperea meciului pentru 10 minute, după ce antrenorul oaspeţilor, Gigi Mulţescu, a fost lovit cu un bulgăre de zapadă aruncat din tribună, a fost punctul decisiv al întâlnirii. "A fost un joc ciudat, tot ce s-a întâmplat depăşeşte orice închipuire. Noi ne-am făcut jocul greu, acea întrerupere bine gândită de Ceahlăul şi provocată, şi eliminarea lui Bănel Nicoliţă ne-au dat peste cap. Le-am spus băieţilor la vestiar că nu este nimic pierdut, Steaua are aceleaşi şanse la titlu. Nu credeam că se poate opri meciul. Am vorbit cu arbitrul şi mi-a spus că, dacă în zece minute nu se opresc suporterii, va opri meciul. Eu ce puteam să fac, să fac pe portarul de handbal, să opresc bulgării. Jucătorii au devenit şi ei nervoşi, nu că aş încerca să-i scuz. Mă aşteptam să fie altă atmosferă, dar poate şi rezultatul este de vină", a mai precizat Stoichiţă la conferinţe de presă de după partida cu Ceahlăul.