Considerăm că acțiunea, organizată sub forma unui desant, care a implicat dispozitive și forțe nemaiîntâlnite, amenință direct libertatea de exprimare, prin punerea în pericol a emisiei posturilor Antena 3, Antena 1, Antena Stars, Euforia Tv și Zu Tv.
Vă mulțumim totodată pentru nenumăratele mesaje de susținere pe care ni le-ați transmis prin toate mediile posibile. Ne este greu să vă strângem pe toți împreună și să vă arătăm lumii, însă maine ultima pagina din Jurnalul Național este dedicată Antenei 3 (vezi foto). Daca sunteți solidari cu noi, decupați această pagină și lipiți-o pe geam, cât mai vizibil, pentru ca noi să filmăm și să arătăm la tv câți români sunt alături de noi. Antena 3 e și la voi!
![](http://jurnalul.ro/thumbs/int/2016/02/16/fii-solidar-cu-antena-3-ce-trebuie-sa-faci-maine-ca-sa-vada-toata-tara-ca-esti-alaturi-de-noi-18528879.jpg)