Jurnalul.ro Fun Alarma pentru Piturca? Mutu are probleme cu aductorii

Alarma pentru Piturca? Mutu are probleme cu aductorii

de Ovidiu Ciutescu    |    25 Ian 2008   •   00:00

lt;spangt;Antrenorul Fiorentinei, Cesare Prandelli, a declarat pentru site-ul violanews.com ca schimbarea lui Mutu la pauza meciului cu Lazio, din Cupa Italiei, era stabilita dinainte, pentru ca atacantul roman are unele probleme musculare. Atacantul roman a pasat decisiv la golul oaspetilor, realizat de Pazzini in minutul 39, informeaza Gazzetta dello Sport.lt;/spangt;

lt;spangt;lt;stronggt;11:44lt;/stronggt; Antrenorul Fiorentinei, Cesare Prandelli, a declarat pentru site-ul violanews.com ca schimbarea lui Mutu la pauza meciului cu Lazio, din Cupa Italiei, era stabilita dinainte, pentru ca atacantul roman are unele probleme musculare. Atacantul roman a pasat decisiv la golul oaspetilor, realizat de Pazzini in minutul 39, informeaza Gazzetta dello Sport.lt;/spangt; lt;p class=quot;MsoNormalquot;gt; lt;spangt; lt;/spangt; lt;/pgt; lt;p class=quot;MsoNormalquot;gt; lt;spangt;lt;stronggt;CEL MAI BUN.lt;/stronggt; Mutu a primit nota 5,5 din partea site-ului fiorentina.it si 6 de la violanews.com. Cea mai mare nota a primit-o atacantul roman din partea lui fiorenzeviola.it care a scris ca romanul a avut quot;lipici pe picioare, adversarii neavand succes in incerecarea de a-l deposeda, apoi l-a incercat cu sut de la distanta pe Muslera, pentru ca in final sa dea o pasa de golquot;. Schimbarea lui Mutu fost comentata de antrenorul Prandelli ca fiind una programata: quot;Schimbarea lui Mutu era stabilita inainte de inceperea partidei, pentru ca are niste probleme la aductori. El a vrut sa joace in continuare, dar nu puteam risca, era totul stabilit, deoarece 45 de minute pe teren fac cat doua antrenamente tari. Nu era suta la suta apt, dar a vrut sa ne dea un mesaj mie si echipeiquot;. Fiorentina a pierdut joi seara cu scorul de 1-2, in deplasare, prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Italiei contra lui Lazio.lt;/spangt; lt;/pgt; lt;p class=quot;MsoNormalquot;gt; lt;spangt; lt;/spangt; lt;/pgt; lt;p class=quot;MsoNormalquot;gt; lt;spangt; lt;/spangt; lt;/pgt;