Jurnalul.ro Fun Mexic / Atacant de 71 de ani pentru Chivas de Guadalajara

Mexic / Atacant de 71 de ani pentru Chivas de Guadalajara

de Ovidiu Ciutescu    |    17 Ian 2008   •   00:00

12:10 • Fostul jucător mexican Salvador Reyes, acum în vârstă de 71 de ani, va reveni pe teren după o pauză de 36 de ani, şi va îmbrăca din nou tricoul echipei Chivas de Guadalajara, informează presa mexicană.

COMME BACK. Reyes va juca sâmbătă într-un meci oficial al echipei, care va marca cele 122 de goluri înscrise de el pentru club. Meciul va conta pentru prima etapă a turneului "clausura" dintre Guadalajara şi Pumas. Fostul atacant va evolua în primul minut al meciului, apoi va fi introdus pe teren tânărul atacant Omar Bravo, potrivit vicepreşedintelui clubului. Reyes a cucerit alături de Chivas 15 trofee, dintre care 7 titluri de campion, între 1956 şi 1965. El a fost selecţionat de 49 de ori în naţionala Mexicului, a marcat 14 goluri şi a participat la Campionatele Mondiale din 1958, 1962 şi 1966.