De cand Prigoana a plecat in Statele Unite nu mai ma simt om. Fara el televizorul nu mai are nici un sens. Nici macar Senso TV.
![]() |
Va dati seama ca cel mai grav banc pentru ratingul Romaniei - si nu ma refer la indicativele BUBID sau BUBOR - ar incepe cam asa:
"Becali, Prigoana si Columbeanu naufragieaza pe o insula pustie. Acolo...". Ar fi dezastru, ce mai.
La Dan Diaconescu sunt acum prezenti toti "nasparlii". Babe aduse direct din batatura, pe care, daca le gadili mai tare o sa-ti spuna chiar si cine l-a ucis pe Kennedy - asta daca nu iti vor sopti ca tocmai l-au vazut, alaturi de Elvis la un pahar de vorba... Pana atunci insa iti povestesc cu lux de amanunte pe care nu ti-l doresti cum au fost ele violate.. bla bla bla...
Acuâ cea mai mare distratie a mea la OTV este sa vad burtierele. Unele dintre ele sunt vechi de doua-trei zile, dar probabil ca portarul care le baga a lipsit de la lectia de engleza si intelege cu totul altceva de la "breaking-news".
La un moment dat vad cele scrise si ma cutremur. "A revenit Prigoana", ma gandesc cand vad urmatorul text: "Seism in Argentina". "Aha", imi spun. "Este vorba fara nici o indoiala de Argentina lui Prigoana". Din pacate este o stire pe bune. Poate singura. In Argentina a fost cutremur, Prigoana e in State, iar noi ne carpim ratingul de pe o zi pe alta...