Jurnalul.ro Fun Stranieri/ Sepsi, debut cu pasă de gol

Stranieri/ Sepsi, debut cu pasă de gol

de Ovidiu Ciutescu    |    18 Feb 2008   •   00:00

11:29 • Fundaşul român Laszlo Sepsi a debutat duminică seară la Benfica Lisabona şi a fost coautor la al doilea gol marcat de lusitani în meciul cu Naval, scor 2-0, din etapa a 19-a a campionatului Portugaliei, informează A Bola.

Sepsi a intrat pe teren în minutul 87 şi a pasat la golul doi al formaţiei Benfica, reuşit de Nuno Assis în minutul 90+3. Pentru oaspeţi Rodriguez deschisese scorul în minutul 19.În clasament, lider este FC Porto, cu 47 de puncte, urmată de Benfica - 37 de puncte şi Sporting Lisabona, cu 33 de puncte.