Cu trei victorii din tot atatea partide, clujenii se pot gandi la detronarea marilor echipe din Bucuresti.
SUPARATI. Desi au castigat categoric la Piatra Neamt, "ceferistii" se asteapta la amenzi. "Am obtinut trei puncte si atat. Am cerut ca echipa sa nu joace relaxat, chiar daca scorul este mare. Golul a venit pe astfel de momente, ca si la Galati. Jucatorii vor fi amendati", a declarat la final antrenorul-jucator Dorinel Munteanu. Fostul international are si cuvinte de lauda totusi: "Au respectat indicatiile si nu i-au lasat pe nemteni sa joace. Am fost superiori la capitolul posesie". In schimb, tehnicianul Ceahlaului, Mihai Stoica, a fost huiduit de spectatori, care i-au cerut demisia. "Domnul Stefan este singurul care imi poate cere demisia. Inca nu am discutat, dar, daca va dori, voi pleca", a spus Stoica. Presedintele de onoare Gheorghe Stefan s-a luat din nou de arbitraj, asa cum a facut-o si dupa esecul de la Iasi: "Echipa nu joaca nimic, insa arbitrul a fost cu ei. Ne-a furat ca in codru".