Fostul finantator al vasluienilor, Adrian Porumboiu, in prezent observator, este acuzat de prese-dintele executiv al Farului, Florin Chiforeanu, ca a discutat cu arbitrul Sorin Corpodean in ziua meciului FC Vaslui - Farul, scor 1-3, disputat duminica in etapa a III-a din Liga 1.
IRONII. Oficialul constantean a fost ironic la adresa lui Porumboiu si Corpodean. "Duminica, la orele pranzului, arbitrul Sorin Corpodean era singur cu Adrian Porumboiu in Restaurantul Racova, la o masa, la o discutie tandra, avand capetele apropiate la mai putin de 30 cm. O pozitie total neregulamentara. Ne intrebam daca poate cineva sa spuna ce-si ziceau cei doi. Apoi, peste putin timp, au fost vazuti din nou, in fata liftului de la etajul 4", a precizat Chiforeanu, care a catalogat arbitrajul unul "ostil si bascalios".