Jurnalul.ro Sport Finala de la Milan

Finala de la Milan

de Ionut Paduraru    |    04 Mar 2008   •   00:00

În această seară vom afla primele patru sfertfinaliste ale celei mai importante competiţii intercluburi.

În afară de Barcelona, care s-a impus în prima manşă la Glasgow, nici o altă echipă nu porneşte ca favorită în întâlnirile de azi. Pentru a se califica, Sevilla are nevoie doar de o victorie la limită, 1-0 sau 2-1 cu Fenerbahce, iar Manchester se poate mulţumi să nu primească gol de la Lyon. Meciul cel mai deschis rămâne cel dintre Milan şi Arsenal, în care italienii se califică doar cu victorie, iar oaspeţilor le este de ajuns o remiză cu goluri.

ACCIDENTARE. Ghinion pentru Cristian Chivu în partida de duminică, din campionat, cu Napoli. Inter Milano a fost învinsă pentru prima dată în acest sezon, scor 0-1, iar căpitanul naţionalei a părăsit terenul în minutul 52, din cauza unei accidentări la umăr, şi este incert pentru returul cu Liverpool. “În zilele următoare va fi supus unor teste medicale, pentru a vedea cât de gravă este accidentarea la umăr. Se pare că nu e grav, dar românul ar putea rata meciul cu Liverpool, din 11 martie”, a notat site-ul goal.com.