Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj - FC Koper 3-2, într-un meci amical

CFR Cluj - FC Koper 3-2, într-un meci amical

04 Feb 2011   •   17:03
Sursa foto: /Intact Images
150152-.jpgCFR Cluj a învins în această după-amiază campioana Sloveniei, FC Koper, cu scorul de 3-2, reuşind să revină de la 0-2, într-un meci amical de fotbal din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Koper a condus după golurile marcate de veteranii Milan Osterc (35 de ani) şi Miran Pavlin (39 ani), ambii aflaţi în lotul Sloveniei în barajul cu România pentru calificarea la CM 2002. Cristi Bud (38) a redus din handicap, după ce portarul Hasic a respins în primă fază penalty-ul executat de De Zerbi, iar Lacina Traore a restabilit egalitatea imediat după pauză, cu o execuţie de senzaţie. Golul victoriei clujenilor a fost marcat de De Zerbi, în minutul 81.

Antrenorul lui CFR, Alin MInteuan, a folosit formula: CFR: Mincă - Panin, Cadu, Nuno Diogo (46 I. Rada), Leo Veloso (45 Edimar) - E. Kone (46 Hora), Kivuvu, E. Dică (46 Peralta), R. Bastos (46 Nicoară) - De Zerbi (83 Negruţ), Bud (46 L. Traore).