Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1. CSMS Iasi, tot mai aproape de salvarea de la retrogradare

Liga 1. CSMS Iasi, tot mai aproape de salvarea de la retrogradare

30 Apr 2015   •   21:58
Sursa foto: Christian Silva/Intact Images

CSMS Iaşi a învins-o pe Ceahlăul Piatra Neamţ cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a Ligii I de fotbal.

Omul meciului a fost atacantul Bojan Golubovic, care a deschis scorul în minutul 30 şi a pasat decisiv în prelungirile partidei, pentru Narcis Bădic (90+3), autorul celui de-al doilea gol, infformeaza Agerpres.

Golubovic marcat pe 27 mai 2013 golul prin care Ceahlăul o învingea pe CSMS Iaşi cu scorul de 1-0, ieşenii retrogradând după acest eşec.

Arbitrul Cristian Balaj a primit o plachetă şi un buchet de flori, cu ocazia celui de-al 300-lea meci condus în Liga 1.

CSMS Iaşi e neînvinsă de trei partide (două victorii şi un egal).