Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: FC Botoşani - FC Voluntari, scor 2-2

Liga 1: FC Botoşani - FC Voluntari, scor 2-2

23 Noi 2015   •   20:12

FC Botoşani a terminat la egalitate cu FC Voluntari, scor 2-2 (1-1), luni, într-un meci din etapa a 18-a a Ligii I de fotbal.

În ciuda poziţiei în clasament a celor două echipe, meciul a fost spectaculos, cu multe ocazii. Attila Hadnagy le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 10, fructificând o centrare a lui Radoslav Dimitrov. Hamed Kone a egalat după 16 minute, cu un şut de la distanţă. Hrvoje Spahija i-a adus pe oaspeţi în avantaj, la 7 minute de la reluare, profitând de o gafă a lui Quenten Martinus. În minutul 84, Petre Ivanovici a adus un punct pentru gazde, după ce a înscris din marginea careului mic

Jucătorii gazdelor au protestat după ce arbitrul Marcel Bîrsan a anulat un gol în minutul 90+1.

În urma acestui rezultat, FC Botoşani a urcat în clasament pe locul 11, cu 14 puncte. FC Voluntari rămâne pe poziţia a 13-a, penultima, cu 11 puncte.

FC Botoşani - FC Voluntari 2-2 (1-1), Stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Attila Hadnagy (10), Petre Ivanovici (84), respectiv Hamed Kone (26), Hrvoje Spahija (52)
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) - CCA, Cătălin Popa (Vaslui) - LPF

Sursa: Agerpres