Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Oţelul - Belchatow 6-0, într-un meci amical

Oţelul - Belchatow 6-0, într-un meci amical

07 Feb 2011   •   14:16

Liderul Ligii 1, Oţelul Galaţi, a surclasat în această dimineaţă a şasea clasată din campionatul Poloniei, GKS Belchatow, scor 6-0, în primul meci din cadrul stagiului de pregătire din Cipru. Golurile au fost marcate de Gabriel Giurgiu (38 - penalty), Laurenţiu Iorga (39) şi Marius Pena (50, 52, 81, 83).

În meciul disputat la baza Alpha Sport Center din Larnaca, antrenorul Dorinel Munteanu a aliniat echipa: Grahovac (30 Brăneţ) - Cojoc, Perendija, S. Costin, Petean - I. Neagu, Giurgiu - L. Iorga, G. Paraschiv, Ochiroşii - Punosevac. După pauză au jucat: Brăneţ (62 Abraham) - Cojoc (72 Petean), Sârghi, Mişelăricu, Sipovic - Filip, Viglianti - L. Buş, Ibeh, Borbely - Pena. În minutul 68, John Ibeh a ratat o lovitura de la 11 metri.

Următorul joc de verificare al Oţelului va avea loc miercuri, cu formaţia armeană Piunik Erevan.