Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua a făcut egal, 1-1, cu Dinamo Zagreb

Steaua a făcut egal, 1-1, cu Dinamo Zagreb

02 Feb 2011   •   19:57

În cel de-al doilea amical disputat în cadrul turneului de pregătire pe care îl efectuează în Antalya, Steaua Bucureşti a remizat, miercuri seară, scor 1-1, cu Dinamo Zagreb.

Liderul campionatului Croaţiei a deschis scorul în minutul 37 prin chilianul Pedro Morales, care a transformat impecabil o lovitură liberă, iar roş-albaştrii au egalat în debutul reprizei secunde, minutul 49, prin Bilaşco, care a finalizat cu o "scăriţă" o pasă venită de la Marinescu.

Antrenorul Stelei, Marius Lăcătuş, a folosit următoarea formulă de echipă: Tătăruşanu (Lungu, 59) - Bonfim, Gardoş, Galamaz, Brandan (Emeghara, 78) - Nicoliţă (Bicfalvi, 59), Ricardo Gomes (Szekely, 59), L. Marinescu, Surdu (C. Matei, 59) - N. Dică, Bilaşco.

Acesta a fost al doilea meci de verificare al Stelei din Antalya, după cel câştigat cu 4-1 în faţa lui Sheriff Tiraspol.